ABOUT US

Şirketimiz Burhan YILGENCİ tarafından 1957 yılında kurulmuştur. 

Başlangıçta faaliyet konusu tarım aletleri satışı olan YILGENCİ San. ve Tic. A.Ş. bugün, geniş bir makine parkı ve her türlü demir çelik ürünün satışı, deneyimli eleman kadrosu ile sektörde saygın bir yere sahip olmuştur. 

Sürekli müşteri memnuniyeti prensibi ile hareket eden firmamız, kalite belgelendirme kuruluşu AQA'dan, uluslar arası geçerliliği olan, ISO 9001-2000 kalite yönetim sertifikası almıştır. 

Aynı zamanda, Türk Akreditasyon Kurumu'na (TÜRKAK) akredite, uluslar arası geçerliliği olan MEYER kalite belgesi sahibidir. 

Her türlü projeye verilen mühendislik hizmetleri, tasarım, dizayn ve kaynaklı imalat desteğiyle, üretiminizi gerçekleştirirken kullandığımız makine parkı ve malzeme teminiyle, çözüm ortağınız olarak sizlerin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. 

Çelik sektöründe müşteri isteklerine göre standartlarını sürekli geliştiren, bu alandaki ürün kalitesini etkileyen son teknolojiyi kullanan, dünyada saygın, bölgesinde lider, sektöründe yönlendirici kuruluş olmak.

Çalışanlarımızın ürün tasarımı, ürün kalitesi, teslim hızı, satış sonrası hizmetler konusunda müşteri memnuniyetine odaklanmasını sağlamak için çalışan beklentilerini karşılamayı ilke edinen, çalıştığı firma ve kurumlar için vazgeçilmez iş ortağı olmaya çalışan, sürekli iyileştirmeyi bir yaşam biçimi haline getirmeyi arzulayan, verimsizliğin ülke kaynaklarının sorumsuzca kullanılması anlamına geldiğini düşünüp mevcut kaynakları en etkin ve verimli kullanmayı hedefleyen bir firma olmaktır.

YILGENCİ San. ve Tic. A.Ş. olarak bizler;

  • Müşteri gereksinimlerini anlamayı ve bu gereksinimleri karşılayarak müşteri memnuniyetini sağlamayı,

 

  • Yaptığı işlerde beraber çalıştığı firma ve kurumların çıkarlarını gözetmeyi,

 

  • Teknolojiyi ve yenilikleri yakından takip ederek, sürekli gelişmeye açık kalmayı,

 

  • Çalışanlarına sürekli eğitim vererek, sorumluluk bilinci ve etkin katılımı sağlamayı,

 

  • Sürekli iyileştirmeyi bir yaşam biçimi haline getirmeyi,

 

  • Mevcut kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak hizmet vermeyi

Kalite politikası olarak benimsemiştir.

 

 

ÇEVRE ve İŞ SAĞLIĞI & GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

• Doğal kaynaklar, enerji, hammadde ve malzemelerin etkin kullanılmasını gerçekleştirmek, kirliliği önlemek;

• Atıkların azaltılmasını ve zararsız hale getirilmesini sağlamak; • Yeniden kullanımı, olabildiğince geri dönüşümü desteklemek; • Atılan her adımda iş kazasını önleyici tedbirleri alarak çalışmak;

• Planlanan yatırımlarda çevre, sağlık, güvenlik faktörlerini ön planda tutmak;

• Çalışanların çevre, sağlık, güvenlik bilincini geliştirmek;

• Yürürlükteki çevre ve iş güvenliği ile ilgili yasal yükümlülükleri ve diğer şartları yerine getirmek;

• Tüm bu konuları çalışanların sağlığını & güvenliğini, ön plana çıkaran çevreci bir anlayışla, sürekli olarak geliştirmek.

 

Orhan YILGENCİ

GENEL MÜDÜRISO 18001

ISO 9001

ISO 14001

ISO 3834

ISO 9001:2000

Türk Loydu

15085 certificate

15085

ISO 3834

Sertificate

Certificate of assessment

Burhan Yılgenci tarafından 1957'de kurulan Yılgenci, başlangıçta demir ve çelikle ilgili tarım aletleri satışıyla ticari hayatına başlamıştır.

1957

Demir-çeliğin sadece satışı artık yetmemektedir ve ilk makina yatırımı yapılır. Bu yatırımla Yılgenci hem demir ve çeliğe şekil verecek, hem de firmanın geleceğini bu yönde şekillendirmiş olacaktır.

1996

Faaliyet alanlarının genişlemesi ve ticari hacminin büyümesiyle, mevcut üretim sahasınına ilaveten Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan 7.200m2 alanı bünyesine katmıştır.

2007
YILGENCİ
MYSTONE

Kuruluşunda demir ve çelikle başlayan dostluk, 1990 yılında tarım aletlerinin yanısıra, demir çelikle ilgili çeşitli malzeme ve hammade satışıyla devam etmiştir.

1990

Artık Yılgenci gelişen, teknolojiyi takip eden, güçlü bir marka olma yolunda ilerlemektedir.

Teknolojisini daha da ilerleterek; demir-çeliği kesme ve bükmenin yanında, kaynaklı üretimi de faaliyetlerine ekler ve lojistik sektörüne hizmet vermeye başlar.

2004

Sektöründe bilinen ve güçlenen Yılgenci bugün; içersinde bulunduğu modern tesisinde faaliyete geçmiştir. Bugün demir-çelik sektörüyle ilgili her türlü alanda üretim ve satış yapmaktadır.

Demiryolu, Otomotiv, Yapı ve Makina sektörlerine kaliteli ve sürekli hizmeti prensip edinerek hizmet vermeye devam etmektedir.

2010

CERTIFICATIONS

ISO 18001

ISO 9001

ISO 14001

ISO 3834

ISO 9001:2000

Türk Loydu

15085 certificate

15085

ISO 3834

Sertificate

Certificate of assessment