BLOG

"Lazer, Abkant ve Plazma Makinelerinin Genel Özellikleri Nelerdir?"

Lazer, Abkant ve Plazma Makinelerinin Genel Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde endüstriyel üretim aşamalarında birçok teknolojiden yararlanılır. Üretim aşamalarına kolaylık olsun diye teknolojinin sunduğu yeniliklerden yararlanarak makineler kullanılır. Lazer, abkant ve plazma makineleri bu doğrultuda kullanılır. Sırasıyla belirtilen makineler hakkında bilgi sahibi olmaya ne dersiniz?

Lazer Kesim Makinesi

Endüstriyel üretim aşamalarında lazer kesim teknolojisi kullanılır. Lazer yardımıyla malzemelerin kesilmesi işlemine dayalıdır. Güçlü ve yüksek bir lazer çıkışının otomasyon sistemi aracılığıyla kesilmesi istenen malzeme üzerine yönlendirilmesidir. Endüstri sektörünün vazgeçilmezleri arasında olan lazer kesim makineleri hassas kesim yapabildiği için çok fazla tercih edilir. Maliyet avantajı parça imalatında kalıp maliyeti olmaz. Aynı plaka sac üzerinden birbirinden farklı parçaları işleyebilme özelliği vardır. Fire oranını en düşük seviyeye indirme özelliği bulunur. Kalite bakımından çapaksız bir kesim avantajı sunar. İşlem anında ısı deformasyonunu en az seviyeye indirir.

Lazer kesim makineleri işlemlerde en yüksek kaliteyi, hassasiyet, hız ve kullanım kolaylığı sağlayarak kullanıcılarına sunar. Lazer kesimi sırasında ortaya çıkan tozların vakumlanıp toz toplama filtresine gönderilmesi için özel bir emiş sistemi kullanılır. Kullanım kolaylığı, düşük işletim maliyetleri, kesim alanına kolay erişim ve kullanışlı tasarımı iş verimliliğini arttırmayı sağlar.

Abkant Makinesi

Abkant pres makinesi işletmeye yüksek performans sağlar. İleri teknoloji ve deneyim zenginliğine sahip olan bu makine özel tasarlanmış yapıları ve mükemmel bileşenleriyle oldukça hızlı ve yüksek hassasiyetli makinelerdir. Abkant pres makinesi hızlı ve hassas bükümler ile kısa zamanda kaliteli sonuçları verir. Minimum kalıp değişimi ve ayar süresi ile yüksek hız ve iş güvenliği sağlar.

Abkant büküm makinesi birbirinden farklı ve insan gücüyle şekillendirilmesi imkansız olan levha ve sacların şekillendirilmesi için kullanılır. Yapılan işlerin daha kaliteli, kolay ve hızlı olması üretim kalitesini arttırır. Bu durum abkant büküm makinesinin bilgisayar kontrollü olmasıyla sağlanır. Abkant büküm makinesi birden fazla bükümü art arda yapabilme özelliğine sahiptir. Büküm hızının ayarlanabilir olması en büyük avantajıdır. Dayama ayarları otomatik ve hızlı bir şekilde yapılarak daha emniyetli kullanış sağlar.

Plazma Kesim Makinesi

Kesim makineleri kalın malzeme kesimlerinde, güvenilir ve sağlam bir kaynaktır. Plazma kesim makinesi doğru akım güç kaynağının basınçlı havayı iyonize ederek plazma haline getirir. Bu sayede iletken malzemelerde kesme işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan makinelerdir. Plazma kesim makinesi kesme işlemini gerçekleştirmek için güç kaynağı, sürekli sabit basınçlı hava ve uygun tipte torç olması gerekir. Tüm iletken metallere uygulanabilir. Plazma kesme makinesi kesme işlevine ilave olarak oluk açma işleminin de gerçekleşmesini sağlar.

Kesme tablasının ve hareket eksenlerinin birbirinden bağımsız olduğu ağır sanayi çalışmalarında kullanılır. Yüksek dayanıklılıkta gövde yapısına sahip olan bu makine yüksek pozisyonlama hassasiyetinde ve ivme değerlerinde çalışır. Açılı kesim, taret delik delme, boru veya profil kesimi ve bunların birbirleri ile kombinasyonlarını kolay bir şekilde yapar. Yüksek pozisyonlama hızı, otomatik torch yükseklik kontrolü ve ivmesi kesmede en iyi kesim kalitesi sunar. Sıfıra yakın çapaksız kesim imkanı sunar. Isı deformasyonunun ise minimum seviyede olmasını sağlar.

Üretkenlik konusunda yüksek kesim performansı sayesinde kısa zaman içerisinde çok fazla iş yapmayı sağlar. Tekrardan iş yapma durumunu çok düşürür. Plazma kesim makinesi alüminyum ve alüminyum alaşımlarla beraber paslanmaz saclarda kullanılabilir. Kesme işleminin yanında oluk açma işlemi için de kullanılabilme özelliği bulunur. Plazma kesme makinesinin en alternatif yöntemi ise şekillendirme işlemi sağlaması olarak belirtilir.


YILGENCİ San. ve Tic. A.Ş.

Yılgenci

Çelikten Sanat Üretiyoruz...
Demir gibi sağlam bir güven ile yeni yatırımlara doğru...

İletişim

Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Sitemizin herhangi bir şekilde kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir. Eleganza Soft