Hakkımızda

"YILGENCİ San. ve Tic. A.Ş."

ÇELİKTEN SANAT ÜRETİYORUZ

YILGENCİ San. ve Tic. A.Ş Burhan YILGENCİ tarafından 1954 yılında kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıllarda tarım aletleri sektöründe faaliyet gösterirken, bugün sahip olduğu geniş makine parkurlarıyla demir-çelik sektöründe başarıyla hizmet göstermeye devam ederek yenilikçi ve örnek alınan global bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

YILGENCİ San. Ve Tic. A.Ş. , tüm demir ve çelik ürünlerinin satışını profesyonel bir şekilde gerçekleştirirken, yenilikçi teknolojiyi kullanarak ve katma değeri yüksek ürünler üreterek alanında deneyimli ve uzman personel kadrosu ile sektörde oldukça itibarlı bir konuma sahip olmuştur.

İnsan odaklı yönetim anlayışını benimseyerek her geçen gün daima gelişimi ve değişimi prensip edinen YILGENCİ, ürettiği ve geliştirdiği fark yaratan çözümler ile alüminyum imalatı konusunda, geniş bir üretim tesisine sahip olarak, 68 yıldır yüksek tonaj kapasitesiyle birçok sektörde müşterilerine toptan/perakende satış ve imalat hizmeti sunmaktadır.

Çelik gibi sağlam bir gelecek sağlamak adına, geniş ve kapsamlı üretim tesisleri ile dünyadaki yüksek sanayi ülkelerine de başarılı bir şekilde ihracat yapan YILGENCİ; yeni yatırımlar ile birlikte toplamda 55.000 m2 alanda, yaşam kalitesini yükseltmek adına paydaşlarına inovasyon sağlamaktadır. Türkiye’de sektörünün öncü firmalarından olmanın verdiği sorumluluk ile, toplumumuzda bilhassa kadınların Demir&Çelik sektöründe de, çalışma azmi ve emeği ile var olabileceklerine dikkat çekerek, kadın çalışanları ile üretime değer katmanın gururunu yaşamaktadır. Toplamda 300’ü aşkın çalışan ile; “Güvenirlilik” ve ‘’Kalite’’ ilkelerini benimseyen Yılgenci; güvenli sevkiyat hizmetiyle çözüm ortaklarının beklentilerine hızlı cevap vermektedir. Mevcut kaynaklarını en verimli biçimde kullanarak hizmet vermeyi hedefleyen Yılgenci; tüm çözüm ortaklarına daha güvenilir ve profesyonel hizmet sunmak adına, Dünya’da büyük ölçekli firmalar tarafından da kullanılan SAP sistemini kullanmaktadır. Atılan her adımda iş kazasını önleyici tedbirleri göz önünde bulundurmaktadır. Çalışanlarının çevre, sağlık ve güvenlik bilincini geliştirmeyi amaçlamakta ve Sakarya’da ISG kurallarına önem veren 4 firmanın başında gelmektedir. İş güvenliğine verdiği değerin yanı sıra, teknolojiyi ve yenilikleri de yakından takip etmekte olan Yılgenci ailesi; Uluslararası kalite standartlarına uygun ve tam zamanında malzeme tedariği sağlamaktadır. Türkiye’nin önde gelen üretici konumunda eğitimli ve tecrübeli kadrosu ile her yıl daha da sağlam adımlar atmaya devam etmektedir.

Çalışanlarına sunduğu periyodik eğitim imkânı ile, sorumluluk bilinci ve etkin katılımı sağlamayı, yaptığı işlerde beraber çalıştığı firma ve kurumların çıkarlarını gözetmeyi ve müşteri gereksinimlerini anlamayı, bu gereksinimleri karşılayarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kalite politikası olarak benimsemiştir.

YILGENCİ; kalite belgelendirme kuruluşlarından uluslararası geçerliliği olan; ISO 9001:2015 kalite yönetim sertifikası, ISO 14001:2015 çevre yönetim sertifikası, ISO 45001:2018 iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, ISO 3834-2 kaynaklı imalat yeterlilik sertifikası ve EN 15085-2 demiryolu araçları imalatı yeterlilik sertifikalarını alarak; kalıcı değer üretmek adına iddialı adımlar atmıştır. Aynı zamanda Türk Akreditasyon Kurumu’na (TÜRKAK) akredite ve uluslararası geçerliliği olan MAYER belgeleri ile kalitesini tescillemiştir.

Sektörünün öncü firmalarından olmanın verdiği haklı gurur ile doğaya ve çevreye duyarlı üretim yöntemlerini ilke edinmiştir. Doğal kaynaklar, enerji, ham madde ve malzemelerin etkin kullanılmasını gerçekleştirerek kirliliği önleme adına; yeniden kullanımı ve olabildiğince geri dönüşümü desteklemektedir. Her yatırım adımında; çevre, sağlık ve güvenlik faktörlerini ön planda tutarak, yaşanılabilir temiz bir dünya için çaba sarf etmektedir. Sanayileşmenin çevreye ve doğaya verdiği zararları göz önünde bulundurup, mütemadiyen temiz üretim mantığıyla hareket etmeye ayrıca dikkat çekmektedir. YILGENCİ, çeşitli projelere verilen mühendislik hizmetleri, tasarım, dizayn ve kaynaklı imalat desteğiyle üretim gerçekleştirirken, kullandığı profesyonel makine parkurları ve malzeme teminiyle de tüm ihtiyaçlara çözüm ortağı olmaktan kıvanç duymaktadır. Kurucusu Burhan Yılgenci’nin; ‘’Dürüst ol, Çalış, Yaradana Güven…’’ cümlesine derinden saygı ve merbutiyet göstererek, bu başarılı ticari yolculuğun 2. Kuşak temsilcisi Orhan Yılgenci mentorluğunda, yaşamınızda farkında olmadığınız tüm noktalara çelik gibi sağlam bir güven katmakta ve yeni yatırımlara kapı aralamaktadır…


YILGENCİ San. ve Tic. A.Ş.

Yılgenci

Çelikten Sanat Üretiyoruz...
Demir gibi sağlam bir güven ile yeni yatırımlara doğru...

İletişim

Copyright © 2021. Her Hakkı Saklıdır. Sitemizin herhangi bir şekilde kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir. Eleganza Soft